Sunday, 28 July 2013

Smegenys = Google adwords


 Viskas, ka patiri gyvenime yra tavo samoningu ar nesamoningu veiksmu rezultatas. Galima lengvai isitikint atbuline ivykiu seka:

Jauties sveikesnis [nes] Pradejai spaust sviezias sultis [nes] Ant stalo sulciaspaude [nes] Pasidavei itakai [nes] Partneris ikalbejo nusipirkt [nes] Mastei, kad reikia sveikiau gyvent [nes] Apkuniai jauteis [nes] Pripratai prie alaus ir cipsu [nes] Pasidavei itakai [nes] Draugai ikalbejo eit pachilint [nes] Norejai pasisocializint .....

Smegenys - kaip Google adwords arba online cookies – ka searchini, to vis daugiau tau reklamuoja. Jos filtruoja aplinka ir milijonus dalyku, ka matom, girdim, jauciam ir tt, todel negalim daug ko samoningai suvokt. 

Todel pateikiama tik tai, apie ka mastai. Nori nusipirkt Toyota Auris, vis paziuri skelbimus ir karts nuo karto pagalvoji kaip tokios noretum ir pastebesi kiek daug tavo mieste Toyota Auris! (Nors ju lygiai tiek pat, kiek buvo anksciau, tik tavo smegenys buvo uzsiemusios kita tave dominancia veikla)

Tie filtrai labai naudingi. Bet tik nusiusk savo smegenim paieskos zodzius susijusius su raktazodziais ‘svoris, nesiseka, tingiu, negalima, negrazu, neimanoma, sloga…’ Visas zmogaus organizmas tarsi pozityvumo bomba – neatpazista priesdelio ‘ne’, todel limituokit mintis apie tai, ko nenorit.

Pirmas zingsnis – pagalvok ko nori, pafantazuok, isspausk kazkoki jausma apie tai, ko nori. Tada tavo smegenys tau pateiks vis daugiau ‘related videos’ ir net nematysi aplinkiniu trukdziu.



BOOM! KAPOW! ZAP! – Jau judi savo tikslo link, kuris yra…
[ENTER TIKSL PLIZ].


Iki linksmo!

Galiu rast priezasti kaip nedaryt beveik bet ko. Arba kazka keist.

Kiekvienas kazkur viduj jaucia, ar yra laimingas. Jauniem zmonem daznai sudetinga susigaudyt, ko nori gyvenime, kur viskas juda, kartais atsidurant nenorimose situacijose. Bet kiekvienas pasamonej turim limita, kiek galim toleruoti vienokias ar kitokias aplinkybes.

Ar turi pradet koset kraujais, kad mestum rukyt? Ar turi atsidurt skolose, kad pradetum taupyt? Kiek kartu turi but isnaudojamas, kad ismoktum pasakyti ne? Kiek metu gali radinet dingstis nesportuot, prastai valgyt, neuzsiimt norimu hobiu, nesiimti issukiu, samoningai nekurti savo gyvenimo?
Prireike 24 metu, kad suvokciau, jog viska, kas mane supa, susikuriau as pats. Zinoma, su aplinkiniu deka.

Cia ne i tema vyno butelis beveik pilnas [5] pensu monetu. 


Penki indikatoriai, rodantys, kad reikia kazka keisti:

Tavo vidinis dialogas vis kalba apie ta dalyka/zmogu/veikla/problema;
Jautiesi susirupines, prislegtas, daug kas nesiseka;
Apie ta dalyka galvoji nubudes arba pries einant miegoti;
Prastai miegi, jautiesi pavarges;
Jautiesi, kad visko jau gana ir viskas nusibodo.

Jei nezinai, nuo ko pradet, tiesiog pakeisk savo rutina. Valykis dantis su nedominuojancia ranka, paragauk ko nors visiskai rendomu, eik namo per ten, kur dar nesi ejes (Naujininkai – isimtis). Jei nori veikt kazka, ka reikia kazka prisiverst, pasirink tikslu laika. Susidaryk su savim appointmenta, tarkim uzsirasyk I dienorasti, kad lygiai 20.00 tau reikia perskaityt keturis straipsnius apie ta ir ana ir susikonspektuot. Arba lygiai 7.30 tau reikia susitikt su savim sveitainej ir medituot 30 min.

Kiekviena diena esi nusistates, kad busi darbe 9 ryto, ir ten buni 9 ryto. Kodel kitiems dalykams skiriama maziau planavimo? Pavyzdzys, kad norint kazka uztikrinti labai padeda detalizavimas:

-Varom su dviraciais savaitgali?
-Varom. Tai susiskambinsim?
-Susiskambinsim.

-Varom su dviraciais savaitgali?
-Varom. Tai susiskambinsim?
-Sestadieni 11.00 busiu Kudirkos aikstej, pasiimk vandens. Ir neveluok, nes po pietu turiu reikalu.


Ir, kaip visada, tik tu gali nuspresti, ko tu nori. Smagios dienos!

Wednesday, 24 July 2013

Akmenuko kelione i puoda. [SU FOTO]

Zmones galetu but panasus i mazus suniukus - visada linksmi. Itartini mokslininkai patvirtino, kad sunys pamate savo seimininka jaucia toki jausma, kaip isimyleje zmones. Bet cia ne apie sunis.

Cia apie akmenuka, kuris keliavo i puoda. Zaidimo taisykles:


1) Akmenukas turi but ne per didelis, kad toli nenulektu;



2) Negalima liest rankom iki namu;



3) Ikritus tarp plyteliu reikia istraukt su kojom;


4) Negalima pakeist akmenuko kitu akmenuku;



5) Sutikus katina reikia jam leist pauostyt akmenuka;



6) Prie namu reikia nubrezt finiso linija;



7) Grizus namo akmenuka ideti i puoda.



Aciu uz demesi ir smagaus zaidimo.

Tuesday, 23 July 2013

Apie neteisingas mintis.

Sis paveikslelis puikiai parodo, kaip masto dauguma zmoniu (nebutinai moterys).


Isivaizduokit zmogaus pasamone kaip maza, miela, nedrasia mokyklinuke-robota. Ji labai jus myli ir stengiasi visada padet. Ji yra labai issilavinusi, organizuota ir darbsti - kaip mokslininku kompiuteriai! Visi pokalbiai vykstantys tavo galvoje vyksta tarp taves ir tos mazos draugiskos kompiuteriukes.

- Noriu bent kazkiek geriau gyvent... - pasake Audrius.
- Ka turi omeny, Audriau? Kas tavo gyvenime negerai? Ka nori pakeisti? As labai apgailestauju, bet net nezinau nuo ko pradeti... Gal turi konkreciu pavyzdziu ar ideju? Ka tu turi omeny sakydamas 'geriau gyvent'? Mano galvoje tiek daug imanomu variantu, kad atrodo, jog sprogsiu! Nejaugi nori, kad sprogciau..? - atsake Audriaus pasamone.

AWWWW KOKIA MIELA ISTORIJA.

Tarkim, gyveni sau ramiai, eini i savo darbuka, kartais patusini, su litais nera puikiai, bet pragyveni, zodziu nesi visiskai patenkinc dabartine situacija. Ir apim jausmas KA DARYT, jau atsibodo taip gyvent metu metus! 

'Geresnio gyvenimo' variantu yra daugiau nei imanoma suvokt, tai isivaizduok, kaip apkrauta pasamone, kai jai reikia isrinkt viena is ju tau! Jei mintyse pastoviai sakai NORIU DAUGIAU PINIGU, tai pasamone pasirenka pati greiciausia buda ir ant zemes atsiranda 1 ct moneta, tu ja pamatai, praeini ir nepaemi, nes tokios sumos tai 'ne pinigai'. Taip pasamonei nusiunti signala, kad nebenori daugiau pinigu!

Taip atrodytu trumpi vidiniai dialogai tarp zmogaus ir jo pasamones:

Audrius: Noriu daugiau pinigu.
Pasamone: Kiek?

Audrius: Kodel as nenumetu svorio?
Pasamone: Nes valgai slamsta.

Audrius: Kaip uzknisa darbas!
Pasamone: Hmm.


Jei nezinai tiksliai ko nori, tiesiog sumazink paieskos rezultatus ir klausk protingai o ne belekaip:

Audrius: NORIU NUMEST 1 KG RIEBALU PER MENESI NEPAKEISDAMAS MITYBOS.
Pasamone: Uzrasiau tave i sporto kluba penkiem kartam per savaite po valanda, ziurek nepraleisk nei vieno.

Audrius: IKI KITU METU LIEPOS NORIU UZDIRBT 5000 LT DAUGIAU NEI DABAR. 
Pasamone: Turiu keleta pasiulymu. Gali megint savo versliuka maza, bet reikes laiko. Arba gali toj pacioj imonej kilt, bet bus sudetinga. Gal paieskot kitose imonese? Ir atsinaujink CV.

Audrius: NORIU KASDIEN DAUGIAU SYPSOTIS IR JUOKTIS.
Pasamone: Juokingi kaciuku video youtubej jau uzkrauti, bilietai i Humoro Kluba 20lt. 


Pasamone prades deliot aplinkybes taip, kad igyvendintu tiksla. Kuo tiksliau - tuo greiciau. Zinoma, yra daug kitu dalyku itakojanciu aplinkybes, bet vidinio dialogo pakeitimas -  gera pradzia.
Nepamirskit, kad niekas nevyksta be veiksmo, sekmes draugai!

Thursday, 18 July 2013

Kaip Vidmytis darbo ieskojo.+praktiski patarimai

Taigi. Sveikinu save gavus darba Leeds University.

Pries iseinant is Barclays uzsibreziau per 4 savaites susirast darba, bet uztruko 6. Jausmas toks, kad pusmeti ieskojau... Dauguma iesko darbo bedirbdami, bet as nusprendziau iseit ir ieskotis. Kadangi zinojau, kad lievai  varau interviu, tai maniau, kad turesiu nemazai ju praeit ir butu teke pasiimt daug laisvu dienu. Neisivaizdavau saves maustant darbdavi "ai tai va, pirmadieni pas daktara ryte einu, paskui treciadieni po pietu, ir kita savaite antradieni ir ketvirtadieni pas dantista.."

Issiunciau 150 CV, buvau 8 interviu, atlikau 2 praktines uzduotis, gavau 2 darbus, ir pasirinkau, zinoma, kurio norejau. Tiesa sakant univere dirbt norejau jau pries 2-3 metus, bet visai patirties neturejau.

Asmeniniai patarimai:

1) Zinok, ko nori.
As neturejau omeny konkrecios roles, tik kokios patirties turiu ir ko NEnoriu. Del to dauuug laiko praleidau keitinejant CV ir motyvacinius laiskus skirtingom imonem skirtinguose sektoriuose. Laikas - pinigai.

2) Ivertink save - rask savo 'unique selling point'.
Ipusejus darbo paieskom jau pripratau prie skelbimu aprasymu ir rejectu :D Todel suvokiau kam tinku ir kam ne, tai nebesiunciau belenkur, o susidariau maza saraseli imoniu, i kurias turiu sansu patekt su savo patirtim. Kaip darbo paieskose taip ir gyvenime - susidaryk tikslus. Kuo konkreciau, tuo geriau.

3) Nenuvertink saves!
Reikia turet omeny, kad yra labai daug 'lopu' ieskanciu darbo, panasiai kaip kad as pries tris metus - be jokios patirties ir be zalio suvokimo. Aisku, yra daug ir be patirties geru zmoniu. Gali ir taip but, kad is 20 zmoniu 10 be patirties, 5 per daug patyre, 2 atsauke interviu nes gavo kitur darba, o like 2 taip jaudinas interviu, kad darbdaviai per pirmas 5 sekundes mintyse atmeta. Jei nesiunti CV vien del to, kad bijai pasirodyt kaip nepatyres susikaustes kvailelis per interviu - tada esi nepatyres susikaustes kvailelis. Pvz, as dabar esu nepatyres susikaustes kvailelis su 8 interviu patirtim :D Del to, kad ejau BET KUR, dabar zinau ka daryt ir ko vengt, kad tokiu nepasirodyt :)

4) Stebek savo mintis.
Labai pozityviai nusiteikiau per menesi nauja darba susirast ir tas pozityvumas man padejo daugiau negu kas kitas.. Kadangi minciu galia yra nuvertinama, patarciau pasidomet apie tai. Is pradziu didziaja dali laiko mintyse (tos kur naturaliai isplaukia kai nieko negalvoji) girdejau 'net nesiusk i sita, vis tiek negausi, vos atitinki tuos riekalavimus..' - sugebejau atsisakyt tu minciu, issiunciau ir gavau viena interviu, paskui pakviete i antra interviu padaryt prezentacija, ir dar laukiu atsakymo. Kad ir koks bebutu, teks atmest jau :)

Po kiek laiko dar nusprendziau savo mintyse sakyt arba gerai arba nieko. Tai pradejau pakeist vidini monologa, kai tik netiketos mintys sukdavos apie darba, sakydavau "pirmadieni pradedu, pirmadieni pradedu, pirmadieni pradedu.." arba kai pradedavo mintys kurt scenariju kaip as elgiuos interviu, iskart mintyse isivaizduodavau du offerius ir sakydavau "katra darba pasirinkt, katra pasirinkt.." kol mintys issivalydavo. DIS IS KREIZI!

5) Buk savim.
Pradejau jaudintis tik 15 min iki interviu. Visas SHLAPS sedziu registraturoj. Kadangi ziurejau daug video, zinojau jau kaip klausimus atsakinet, nes pries tai tai bandziau vaidint labai pasitikinti savim, ir del to suveldavau atsakymus. O paskutini karta tiesiog buvau savim, ramus, neissisokantis, atsakiau i visus klausimus, pajuokavau pora kartu. Ir dar truputi pakeiciau ta itempta interviu atmosfera kai pabaigoj neformaliai paklausiau ju kiek laiko jie ten dirba, kaip jiem sekas - tada ispesiau is ju sypsena, ir tai pasamoningai parode, kad as esu socialus ir miels :D (M.Palmer, S.Solder - You need this book to get what you want, 2011)

Viska apibendrinant, mano darbo ieskojimo formule butu tokia:

1) Sugalvok, ko KONKRECIAI nori ir i savo CV irasyk atitinkamus pasiekimus.
2) Sek darbo rinkos tendencijas bent jau keleta menesiu, kad ivertintum situacija.
3) Skirk daug laiko motyvaciniam laiskam ir naudok imones zargona. As skirdavau apie 2-4 valandas vienam motyvaciniam.
4) Turint mazai interviu patirties googlink daug, apie STAR modeli, kuno kalba, itikinima, susirasyk pavyzdzius. As susirasiau pilna papke behavioural-situation pavyzdziu is patirties. Dar ziurejau daug video youtubej apie interviu nes esu labiau visual-learner.
5) Nusiteik pizityviai. Ne tik per interviu. Interviu trunka valanda, o kas tavo galvoj dedas likusias 23 valandas..?

Aciu uz demesi amigos, ir sekmes!